Martin Doležal, funkční trénink


Můj koncept funkčního zdravotně kondičního tréninku

Funkční trénink pod mým vedením účinně posiluje zdraví pohybového aparátu pro Tvoji výkonnost.

V osobních lekcích si nejen efektivně zacvičíš. Naučíš se, jak cvičit samostatně, ale hlavně se naučíš vlastní tělo v pohybu správně používat. Zlepšíš své pohybové návyky, držení těla i svalovou rovnováhu, naučíš se hýbat zdravě a efektivně.

Trénink pomáhá jako:

  • podpora zdraví pohybového aparátu v obtížnosti vždy úměrné Tvé výkonnostní úrovni,
  • prevence zranění a bolestí při pohybu,
  • fyzická i psychická kompenzace jednostranné pracovní či sportovní zátěže i sedavého zaměstnání,
  • podpora celkového zdraví a imunity, životní energie, psychické rovnováhy i sebevědomí,
  • tvarování postavy.

Zdraví pohybového aparátu potřebujeme v dnešním životním stylu cíleně posilovat cvičením, aby fungovalo správně. A prevence je vždy mnohem účinnější, příjemnější i levnější než terapie.

Cviky pro krátké vitalizační cvičení na každý den - potřebuješ 10 minut, trochu místa a slabé gumolano, jako schod můžeš použít třeba kuchyňskou židli.

Kondice znamená zdraví a výkonnost, které umožňují žít život podle Tvých potřeb a představ - plnohodnotně a spokojeně. Skutečná kondice stojí na pevných pohybových základech a pro náročné i na vysoké úrovni všestrannosti. Funkční trénink má určitá pravidla a principy. Kdo chápe principy, dokáže hledat vlastní cestu.

Účinné cviky pro zdraví pohybového aparátu i jejich správné provedení vycházejí z funkční stavby lidského těla. A účinné tréninkové postupy Tě baví, dávají Ti smysl a jsou sestavené podle Tvých cílů a možností.

Funkční fyzická příprava pro náročné profese nebo kondiční trénink pro výkonnostní a vrcholový sport vyžadují podporu zdraví pohybového aparátu pro náročné.

Inspirace pro všestranný funkční kondiční trénink ...

Sebelepší trénink nebude fungovat, pokud ho necvičíš. Potřebuješ trénink, který budeš chtít cvičit a který také cvičit dokážeš často a pravidelně ve svých běžných podmínkách.

Jednoduché zdravotní a kompenzační cviky s vlastní vahou pro zdravější záda, podporu správných pohybových návyků, držení těla, svalové rovnováhy, ...