Martin Doležal, Vitalizační metoda


Vitalizační metoda posilování přirozených pohybových funkcí

Prevence - Podpora - Kompenzace

Metoda pomáhá ve sportu, v práci, ale i v každodenním životě jako:

  • prevence zranění a bolestí při pohybu,
  • podpora výkonnosti, celkového zdraví a životní energie,
  • kompenzace jednostranné pracovní či sportovní zátěže i sedavého zaměstnání.

Metoda, která udává standard účinnosti zdravotně kondičního cvičení ...

Pro zdraví není jedno, co cvičíš, a není jedno, jak! Parametry funkčního pohybu, resp. účinných cviků a jejich správného provedení jsou dané funkční anatomií.

Jenže ... moderní životní styl (včetně většiny "fitnessů") namáhá člověka dost nevhodným způsobem, přetěžuje náš pohybový aparát a vytváří špatné pohybové návyky.

Moje metoda zlepšuje kvalitu funkčních pohybových základů. Posiluje především spirální a šikmé pohybové funkce. Podporuje optimální pohybové návyky, držení těla i funkční svalovou rovnováhu.

Je nastavená minimalisticky a prakticky. Cvičení, které dává smysl, mířené na to, co je pro zdravý pohyb nejdůležitější.

Základní vitalizační program

Několik cviků, které umí udělat opravdu hodně ... jsou snadno zařaditelné do jakéhokoli tréninku či cvičení doma, v tělocvičně, venku i na cestách. Cviky snadno naučitelné, pro které potřebuješ 15 minut, trochu místa a slabé odporové gumy.

Pro vrcholové sportovce i aktivní veřejnost ...

... metoda samozřejmě nabízí mnohem víc. Funkční posilování, obnova aktivních rozsahů pohybu, trénink koordinace, vnímání a kontroly vlastního těla v pohybu ...

Metoda je nastavená jako podpora pro silový trénink, běhání, úpolové nebo herní sporty. Kompenzuje jednostranné přetěžování těla ze sportovního tréninku, běžného cvičení, fyzické práce nebo sedavého zaměstnání.

Metoda motivuje a učí řídit se vlastním selským rozumem na základě principů a zásad zdravého pohybu a efektivního tréninku ... tedy nepodléhat předsudkům a omylům moderního fitness.

Co tato metoda nenabízí?

Žádný "hardcore“ trénink a tupou rutinu ... Snažíme se pohyb vnímat a zlepšovat. Soustředíme se na kvalitu, nikoli na kvantitu cvičení. To ale neznamená, že to nemůže být nářez.

Žádné "umělé, nesmyslné" cviky ... Chceme trénovat účinně, v pohybech, které pro tělo i pro praxi smysl dávají.