Martin Doležal, Metoda - principy, zásobníky cviků


Metoda - principy, zásobníky cviků

"Kdo chápe principy, dokáže hledat vlastní cestu. Účinné cviky pro funkční kondici a zdraví pohybového aparátu, také jejich správné provedení jsou dané stavbou lidského těla a přirozenými činnostmi. Při sestavování tréninkových postupů potřebujeme pracovat s individuálními cíly a možnostmi, ale i s lidským faktorem."

Zásobník cviků s vlastní vahou pro funkční zdravotní a kompenzační cvičení - podporu správných pohybových návyků, držení těla, svalové rovnováhy ...

"Efektivní trénink spojuje zvyšování výkonnosti a posilování zdraví pohybového aparátu do jednoho, do vhodných postupů v obtížnosti úměrné Tvým potřebám. Jinak řečeno - hodně intenzivního tréninku nevhodného pro zdraví nevykompenzuješ trochou lehkého zdravotního cvičení."

"Elita se od zbytku odlišuje neustálým zdokonalováním základních dovedností. Funkční kondice i zdraví pohybového aparátu stojí na pevných pohybových základech a na všestrannosti."

Zásobník cviků pro všestranný funkční trénink - obratnost, dynamiku, vytrvalost ...

"Prevence je příjemnější i levnější než terapie. Díky dnešnímu životnímu stylu se preventivní péče o zdraví a kondici stala nutnou součástí každodenní hygieny, pokud si hodláme zachovat důstojnou kvalitu života."

"Sebelepší trénink nebude fungovat, pokud ho necvičíš. Potřebuješ trénink, který budeš chtít cvičit a který také cvičit dokážeš často a pravidelně ve svých běžných podmínkách."

Zásobník cviků se slabým gumolanem pro funkční zdravotní a kompenzační cvičení ...

"Kvalita cvičení má přednost před kvantitou. Čím líp cvičíš, tím víc to funguje pro zdraví pohybového aparátu, pro funkční výkonnost, tvarování postavy, vitalitu i psychickou pohodu."

Zásobník cviků pro funkční posilování ...

„Nemáš tolik času a energie na cvičení. Pokud chceš výsledky, nemůžeš si dovolit dělat neúčinné věci.“