Martin Doležal, Funkční pohyb a trénink - principy, zásobníky cviků


Funkční pohyb a trénink - principy, zásobníky cviků

Účinné cviky pro funkční kondici a zdraví pohybového aparátu i jejich správné provedení jsou dané stavbou lidského těla a přirozenými činnostmi. Kdo chápe principy, dokáže hledat vlastní cestu.

Co potřebuješ, aby trénink opravdu fungoval? Snahu se zlepšovat, cvičit správné cviky, cvičit je správně a v postupech, které Tě baví, dávají Ti smysl a jsou sestavené podle Tvých cílů a možností.

Cviky pro krátké funkční zdravotně kondiční cvičení na každý den - potřebuješ 15 - 20 minut, trochu místa a slabé gumolano, jako lehké zátěže můžeš použít 2 petlahve s vodou, jako schod kuchyňskou židli.

Netrénuj jen svaly, trénuj funkční pohyby. Neuč se jen lépe cvičit, ale pomocí cvičení se uč lépe hýbat.

Funkční kondice umožňuje žít život plnohodnotně a spokojeně podle Tvých potřeb a představ. K tomu funkční trénink směřuje.

Ukázaná platí! Elita se od zbytku odlišuje neustálým zdokonalováním základních dovedností. Funkční kondice i zdraví pohybového aparátu stojí na pevných pohybových základech a na solidní úrovni všestrannosti.

Zásobník cviků pro všestranný funkční trénink - obratnost, dynamiku, vytrvalost ...

Efektivní trénink pro podporu zdraví a správných pohybových návyků probíhá v obtížnosti úměrné Tvým cílům, potřebám a možnostem. Spojuje zvyšování výkonnosti a posilování zdraví pohybového aparátu do jednoho.

Zásobník cviků pro pokročilejší funkční posilování ...

Prevence je příjemnější i levnější než terapie. Díky dnešnímu životnímu stylu se preventivní péče o zdraví a kondici stala nutnou součástí každodenní hygieny, pokud si hodláme zachovat důstojnou kvalitu života.

Sebelepší trénink nebude fungovat, pokud ho necvičíš. Potřebuješ trénink, který budeš chtít cvičit a který také cvičit dokážeš často a pravidelně ve svých běžných podmínkách.

Jednoduché zdravotní a kompenzační cviky s vlastní vahou a slabým gumolanem - pro podporu správných pohybových návyků, držení těla, svalové rovnováhy, ...

Kvalita cvičení má přednost před kvantitou. Čím líp cvičíš, tím víc to funguje pro zdraví pohybového aparátu, pro funkční výkonnost, tvarování postavy, vitalitu i psychickou pohodu.