Martin Doležal, Funkční pohybová vitalizace


Funkční Pohybová Vitalizace

Metoda cvičení, která aktivuje zdravé pohybové základy pro sport, práci, ale i každodenní život. Představuje minimalistický základ mých postupů.

Metoda, která posiluje přirozené pohybové funkce ...

Lidské tělo je přirozeně stavěné k určitým činnostem. Parametry funkčního pohybu jsou tak jasně dané funkční anatomií. Jenže ... aby tělo pracovalo správně, vyžaduje správné činnosti - pohyby - cviky. Moderní životní styl namáhá náš organismus naprosto nepřirozeným, nevhodným způsobem a vytváří tak špatné pohybové návyky.

FPV aktivuje a posiluje správné pohyby a pohybové návyky. Pomáhá tak zdraví i výkonnosti při všech aktivitách. Pracuje jako prevence zranění a bolestí při pohybu, ale také jako účinná kompenzace jednostranné pracovní zátěže a sedavého životního stylu.

Metoda nastavená jako podpora sportu i práce ...

Pomáhá vrcholovým sportovcům i aktivní veřejnosti. Je určená jako pravidelná dílčí součást tréninku nebo samostatné krátké každodenní zdravotně kondiční cvičení.

FPV podporuje i kompenzuje silový trénink, běhání, úpolové nebo herní sporty. Pracuje pro korekci pohybových návyků, držení těla a svalové rovnováhy, pro funkční stabilitu i mobilitu páteře i kloubů. Nabízí základy funkčního posilování, obnovy aktivních rozsahů pohybu, tréninku koordinace, vnímání a kontroly vlastního těla v pohybu.

Metoda, která udává standard účinnosti zdravotně kondičního cvičení ...

Motivuje a učí řídit se vlastním selským rozumem na základě principů a zásad zdravého pohybu a efektivního tréninku ... tedy nepodléhat předsudkům a omylům moderního fitness.

Nabízí cvičení, které dokážeš praktikovat často a pravidelně (základ úspěchu), zařadit ho do svého rozvrhu doma, venku i na cestách. Cvičení mířené na to, co je v pohybu nejdůležitější. Cvičení snadno naučitelné nenáročné na čas, prostor nebo vybavení ...

Co naopak FPV nenabízí?

  • Žádný "super tvrdý hardcore“ trénink, protože se budeme soustředit na kvalitu, nikoli na kvantitu cvičení ... to ale neznamená, že je to snadná pohoda.
  • Žádnou tupou rutinu, protože chceme pohyb vnímat a zlepšovat.
  • Žádné "umělé, nesmyslné" cviky, protože chceme trénovat účinně, v pohybech, které pro tělo i pro praxi smysl dávají.