Martin Doležal, Vitalizační metoda


Vitalizační metoda posilování přirozených pohybových funkcí ...

Pomáhá ve sportu, v práci, ale i v každodenním životě jako:

  • prevence zranění a bolestí při pohybu,
  • podpora výkonnosti, celkového zdraví a životní energie,
  • kompenzace jednostranné pracovní či sportovní zátěže i sedavého zaměstnání.

Pro zdraví není jedno, co cvičíš, a není jedno, jak ... pokud to má účinně fungovat, je potřeba cvičit správné cviky správně.

Parametry funkčního pohybu jsou dané funkční anatomií. Jenže ... moderní životní styl (včetně většiny "fitnessů") namáhá náš organismus naprosto nevhodným způsobem, přetěžuje náš pohybový aparát a vytváří špatné pohybové návyky.

Moje metoda zlepšuje kvalitu funkčních pohybových základů. Aktivuje a posiluje přirozené šikmé a spirální pohyby. Podporuje optimální pohybové návyky, držení těla i funkční svalovou rovnováhu.

Nabízí základy funkčního posilování, obnovy aktivních rozsahů pohybu, tréninku koordinace, vnímání a kontroly vlastního těla v pohybu.

Vitalizační metodou to samozřelmě nekončí. Ta představuje základ mých postupů, na který budeme stavět další cvičení podle cílů tréninku.

Metoda nastavená jako praktická podpora sportu i práce ...

Vrcholovým sportovcům i aktivní veřejnosti nabízí jednoduché základní cvičení, které lze snadno zařadit do jakéhokoli tréninku či cvičení doma, v tělocvičně, venku i na cestách.

Podporuje silový trénink, běhání, úpolové nebo herní sporty. Kompenzuje jednostranné přetěžování těla ze sportovního tréninku, běžného cvičení, fyzické práce nebo sedavého zaměstnání.

Metoda, která udává standard účinnosti zdravotně kondičního cvičení ...

Můj přístup motivuje a učí řídit se vlastním selským rozumem na základě principů a zásad zdravého pohybu a efektivního tréninku ... tedy nepodléhat předsudkům a omylům moderního fitness.

Vitalizační metoda je nastavená minimalisticky a prakticky. Cvičení, které dává smysl, mířené na to, co je pro zdravý pohyb nejdůležitější. Cvičení snadno naučitelné, pro které potřebuješ 15 minut, trochu místa a slabé odporové gumy.

Co vitalizační metoda nenabízí?

  • Žádný "hardcore“ trénink ... budeme se soustředit na kvalitu, nikoli na kvantitu cvičení. To ale neznamená, že se nezpotíme.
  • Žádnou tupou rutinu ... snažíme se pohyb vnímat a zlepšovat.
  • Žádné "umělé, nesmyslné" cviky ... chceme trénovat účinně, v pohybech, které pro tělo i pro praxi smysl dávají.