Martin Doležal, Martin Doležal - Pohyb tělem, hlavou i srdcem


Videa

Funkční pohybový trénink je o pevných pohybových základech a o všestrannosti ...

Zásobník cviků s pružnými lany

Pružná odporová lana jsou ideální pomůcka pro ty z vás, kdo rádi cvičí venku.

Minimalistický program cvičení indoor - začátečník - funkční tělocvična

Základní zdravotně kondiční cvičení, funkční cviky, resp. jednoduchý tréninkový program do funkční tělocvičny.

Pohybový program outdoor pro náročné

Hýbat se co nejlíp a mít z toho radost .. to je smyslem tohoto typu cvičení. Minimalistický program pro venkovní cvičení pouze s vlastní váhou a pružnými lany. Funkční pohyby, plynulost a kontrola pohybu, dýchání, vnímání sebe sama a pozitivní emoce, to všechno se propojuje do pohybového zážitku, stavu "flow" ...

Můj oblíbený trénink. V tomto cvičení nejde tolik o fyzické výkony, ale o schopnost mít z pohybu radost, propojit tělo, hlavu i "srdce" - propojit kondiční trénink s relaxací.

Tento program (i když se třeba může zdát snadným) vyžaduje dost vysokou úroveň pohybových zkušeností, kondice i zvládnutí cviků. Také ne vždy je na něj ta správná nálada. A nezapomínej, že se stoupající intenzitou cvičení je obtížnější uhlídat kvalitu pohybu.

Program nevyžaduje rozcvičku (má ji v sobě), ani docvičku. Každý cvik cvič, dokud z toho máš dobrý pocit. Míru posilování, protahování, kardio zátěže (nezapomínej ale, že o to tady primárně nejde) si řídíš odporem pružných lan, rozsahem a tempem pohybu, počty opakování nebo pauzami mezi cviky. Program můžeš cvičit jen takto samostatně (jednou nebo víckrát dokola - podle situace, fyzických, duševních nebo časových možností) nebo ho přilepit před jiný typ tréninku (činky, běhání, ...).

Zásobník cviků s vlastní vahou

Zásobník cviků s kettlebellem

Zásobník cviků se zátěžovým vakem

Běžecká cvičení

Kettlebell swing

Pokud chceš ze cvičení opravdu profitovat, je dobré respektovat správné provedení ...

Zásobník cviků outdoor

Flow v pohybu

Trénink - dovolená

Minimalistické funkční cvičení lze provozovat všude, i na dovolené ..

ARS training

Nezapomenutelná zkušenost z jednoho z nejintenzivnějších výcviků záchrany z vrtulníku, které na světě existují. Video pro zajímavost a ilustraci toho, že zaměřený funkční pohybový a kondiční trénink má svůj účel a svou návaznost.